BEYEFENDİLER İÇİN POZ VERME YÖNTEMLERİ

Bu yazımda bir çok BEYEFENDİYE örnek olacak erkek poz verme teknikleri üzerinde duruyorum. ‘Erkekler manken gibi pozları nasıl vermeli, erkek fotoğraf pozları nasıl vermelidir’ sorusuna cevap arayacağız. Poz verme erkek için zor bir durumdur; herkes bilir. Erkeklerin bayanlardan daha çok zorlandığı poz verme konusunda ilk önce erkek fotoğraf pozları teknikleri yazacağım. Erkek poz önerileri ‘nden sonra ise erkek güzel poz vermenin yollarını, erkek poz modelleri ve fotoğraf çekilirken poz vermenin püf noktaların bakacağız. Daha sonra da erkek poz örneklerini, poz şekillerini ve çeşitlerini izleyeceğiz. İşte fotojenik olmayanlar için poz önerileri:

Erkeklerin Karizmatik Poz Verebilmesi için ilk Nokta: Öz güven

İster profesyonel, isterse yakın arkadaşınızın çekeceği basit bir çekim olsun, yapılması gereken ilk iş strese girmemektir. Diğer bir deyişle özgüvenin yüksek olması denilebilir.   Bu karizmatik poz vermenin ilk kuralıdır. Doğal erkek pozları için ilk basamak strese girmemektir. Rahat olmadığınız takdirde, aşağıda yazacaklarımızın da hiçbir anlam ifade etmeyeceğini unutmayın. Erkek poz vermek isterse kolaylıkla verebilir. Doğrusunu söylemek gerekirse kasılacak hiç bir durum da yoktur. Herkes poz verebilir.  ‘Ben fotojenik biri değilim’ dememeli. Herkesin verebileceği basit pozlar vardır. ‘Nasıl fotojenik poz verilir’ sorusu üzerinde yoğunlaşmak lazım. Ayrıca İsveç bilim adamlarının bulgularına göre pek çok kişi kendi pozlarını ilk etapta beğenmezmiş. Kuruntu yapmanız normal yani. Fakat abartmayın, çekime başladıktan birkaç dakika sonra koltuğunuzda çay içermiş kıvamına gelmelisiniz. Rahat olun… Birazdan en karizmatik, en cool, en güzel, en iyi pozu siz vereceksiniz 🙂

Arkadaşım Cevad’a bana yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

ERKEKLER İÇİN POZ VERMENİN TEKNİKLERİ – ERKEK POZ ÖNERİLERİ

**Özel bir sebep yoksa yönünüz tam kameraya dönük olmasın. Yaklaşık 30-40 derece kendinizi beğendiğiniz ya da rahat olduğunuz yöne dönmek her zaman daha fotojenik bir pozisyon sağlar.

**Başınız ise ya kameraya ya da vücut dönüş yönünüzün tam tersine dönük olsun. Bu yöntem yüzün poz verme tekniklerindendir.

**Gözler özel bir poz olmayacaksa kameraya bakmalı. Kameramana bakmanın da zararı yok. Sadece bazı özel pozlar kameraya bakmadan verilirse güzel olabilir.

**Gözleriniz aşırı açık ya da aşırı kısık olmamalı. Sadece özel pozlar için hafif kısık göz ile bakmak iyi olur.

**Vücudumuzun bir ağırlık merkezi vardır. Yaptığımız hareketler ile bu denge merkezini bozmamalıyız. Örneğin sağ ayağımız sağa çıkmışsa dengelemek için sol kolumuzu benzer oranda sola çıkarabiliriz.

**Dizler ya da dirseklerin kırık olması ağırlık merkezini dengelediği gibi fotoğrafa ahenk katar.

Tebessüm ve Asil Duruş Farkı

**Hafif tebessüm her zaman iyidir. Doğal gülüşümüz az ya da fazla gelebilir.  Bu durumlardan kaçınmak lazım gelir. Çok sırıtarak ya da somurtarak poz verilmez. Gerekirse poz vermek için doğallıktan uzaklaşıp çekim tebessümüne bürünmeliyiz.

**Beyefendilerin bazen asil duruşa ihtiyacı olur. Bu durumlarda hayalet görmüşcesine değil de yine hafif bir ciddiyet iyi olacaktır. Sertlik kararında olursa faklı karakter ortaya çıkaracaktır.

**Bacakların en açık hali omuz genişliğinden fazla olmalı. Ayaklar açık fotoğraf pozları erkekler için uygun değildir.

**Boyun bükük olmamalı. Baş dik, sırt düz olmalı. Eğilip büzülmeden poz vermek lazım.

**Üzerinizde (spor ya da klasik fark etmez) bir ceket varsa, bazı pozlarda elinizin biri ceket yakasında olabilir. Diğeri de cepte… Klasik ceket ve gömleğiniz varsa, bir elinizi diğer kolunuzdaki kol düğmesine dokundurarak da poz verebilirsiniz.

**Verilen poz kadar, arka plan da önemlidir. Poz verecekseniz, ortam da müsait ise arkanız 10- 15m boşluk olmalıdır. Böylece arka plan fotoğraflarda daha bulanık (aslında flu deniliyor) çıkacak ve siz daha güzel görüneceksiniz. Eğer böyle bir boşluk yoksa sade bir arka planda çekmeye çalışın. Tek renk bir duvar falan iyi olabilir.

**Eğer kilolu biriyseniz, gıdıklarınıza ve göbeğinize dikkat edin. Gıdık çıkmaması için daha dik durup başınızı yukarıda tutabilirsiniz. Göbek çıkmaması için de tam çekim esnasında nefes alıp içeri çekin. Bu taktikler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

**Poz verirken güneşin pozisyonuna da çok dikkat etmelisiniz. Yüzün tamamı ya güneşe dönük olmalı yada gölgede kalmalı. Akis takdirde yüzümüzün girinti ve çıkıntıları koyu gölgeler oluşturarak istenmeyen durumlar oluşturur. Eğer güneş arkamızda kalacak ve yüzümüz gölge olacak ise flaş veya sabit ışık kaynakları ile yüz aydınlatılmalı. Fotoğraf çeken arkadaşın buna dikkat etmesi gerekli.

Şimdi ise fotoğraflar ile farklı tarzlardaki pozlara yer verelim. Ayakta poz verme ile başlayalım:

Erkek AYAKTA Poz Örnekleri

Düzeltme ve özür: Yazı için çektiğimiz fotoğraflar yükleme sırasında kalitelerini yitirmişler. Yükleme sırasında çözünürlükleri düşüyor ve keskinlik azalıyor maalesef. Bazı pozlar yanmışcasına parlak çıkmış. Aslında bu denli kötü değillerdi. Manken arkadaşımdan ve siz değerli okuyucularımdan şimdiden özür dilerim.

Poz 1:

Karizmatik erkek pozu: vücut sola yada sağa dönük, yüz kamerada.

Poz 2:

Havalı erkek pozu. Eller yaka ya da bir aksesuara dokunur.

Poz 3:

Havalı erkek pozlarından biri daha: Dirsek bek hizasında bir dayanağa konulur, diğer el de ceptedir.

Poz 4:

Adam gibi ekerek pozu 🙂 ceket arkada diğer el cepte, vücut bir yöne dönük, yüz kamerada.

Poz 5:

Poz 6:

Çok kafaya takmaya gerek yok; erkek nasıl poz verilir diye düşünmeye de gerek yok. En rahat olduğunuz, en hoşlandığınız pozu verin geçin…

Poz 7:

erkek pozları 7

Poz 8:

erkek pozları 8

Poz 9:

erkek fotoğraf pozları 9

Poz 10:

fotoğraf pozları erkek 10

Erkek MASA Poz Örnekleri:

Poz 1:

Erkek poz önerileri masa 1

Poz 2:

Fotoğraf çekilme teknikleri erkek örnek 2

Poz 3:

Erkekler nasıl poz vermeli örnek 3

Poz 4:

erkekler için pozlar örnek 4

Poz 5:

En iyi erkek fotoğraf pozları örnek 5

Poz 6:

En iyi erkek pozları örnek 6

Poz 7:

Erkekler için poz önerileri masa 7

Erkek YERDE Poz Örnekleri:

Poz 1:

erkek model pozları örneklerinden

Poz 2:

Poz 3:

Poz 4:

Cool erkek pozlarından

Poz 5:

Evet Erkek Pozu yazımız bitti. Böylece erkekler için poz vermenin en iyi yöntem ve kurallarını resimli şekilde görmüş olduk. Artık sosyal medyada daha çok ilgi görebilirsiniz, instegramda veya facebookta daha fazla beğeni alabilirsiniz. Hatta artık kendi selfie‘nizi çekerken bile zorlanmayacağınızı umuyorum. Faydalı olabilmek dileklerimle….

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. konu mankeni Cevad ın başka resimleri varmı acaba başka ortamda yada yerde çekilmiş..

  2. kaç yerden baktım bu konuya, özgün bir kaynak yok. en iyisi sizinlki olmuş. ne kadar eksik olsada… emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu